Chorwacja / Na walizkach

Szybenik: Centrum interpretacyjne “Civitas Sacra”

  • 21 października 2019

W tym roku oferta turystyczna Szybenika wzbogaciła się nie tylko o odrestaurowaną twierdzę św. Mikołaja, ale i o centrum interpretacyjne “Civitas Sacra”, w którym możemy prześledzić krok po kroku historię katedry św. Jakuba, a także diecezji szybenickiej. Centrum znajduje się w samym sercu starego miasta, wewnątrz średniowiecznego pałacu miejskiego Galbiani. Do niedawna pałac ten popadał w ruinę, teraz, za sprawą funduszy unijnych,  jest jednym z nowocześniejszych muzeów w Chorwacji. “Civitas Sacra” to coś więcej niż tylko zbiór eksponatów. Historia i ciekawostki związane ze słynnym zabytkiem UNESCO zostały tu opowiedziane i przedstawione za pomocą nowoczesnych technologii. Znajdziecie tutaj krótkie filmy z wypowiedziami specjalistów, różne makiety i modele, gry interaktywne, które z pewnością zaciekawią wasze dzieci i równocześnie pozwolą utrwalić zdobytą wiedzę. Warto odwiedzić to miejsce przed zwiedzaniem samej katedry, pomoże Wam to wychwycić pewne detale i lepiej zrozumieć, ZINTERPRETOWAĆ ;) katedrę.

Po zwiedzaniu warto udać się do restauracji, która znajduje się na ostatnim piętrze muzeum. Rozpościera się stamtąd przepiękny widok na stare miasto i kanał św. Antoniego. Jeśli chcecie w pełni skorzystać ze wszystkiego, co oferuje muzeum, wygospodarujcie sobie co najmniej 1,5-2h na zwiedzanie (drugie tyle na kolację z widokiem ;) ). Na parterze znajduje się sklep z pamiątkami. Można w nim nabyć, np. fragmenty zdobień katedry w formie magnesu :) Polecam wszystkim wielbicielom historii, architektury i sztuki.

Muzeum jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Bilet wstępu – ceny

bilet rodzinny (tylko dla rodzin z małymi dziećmi) 120 kun

osoby dorosłe 60 kun

osoby dorosłe (muzeum + katedra) 80 kun

uczniowie szkoły podstawowej 10 kun

uczniowie szkoły średniej 15 kun

studenci, emeryci, osoby niepełnosprawne 30 kun

Z kartą Šibenik Card (175 kun) wstęp do centrum i katedry św. Jakuba jest bezpłatny, a w sklepie z pamiątkami otrzymacie 10% zniżki.

Brak komentarzy
Napisz odpowiedź