O mnie

Cześć!

Mam na imię Karolina, z pochodzenia jestem inowrocławianką, choć serce bije mi mocniej na Bałkanach (szczególnie w starciach z tutejszą administracją!). Z wykształcenia jestem mgr języka chorwackiego. Kierunek studiów sprawił, że od kilku lat żyję na walizkach, a moje życie stało się nieustanną podróżą. Przez ostatnie pięć lat pomieszkiwałam w Chorwacji i Czarnogórze (tu jestem obecnie ;)). Na co dzień tłumaczę, nauczam i dzielę się swoją pasją do języka chorwackiego.

W międzyczasie podróżuję po świecie w poszukiwaniu inspiracji – głównie tych smakowych! Tak, jeśli preferujesz gastroturystykę, to to jest miejsce dla Ciebie. W czasie podróży lubię obserwować ludzi i prowadzić długie rozmowy z nieznajomymi. Uwielbiam planszówki, literaturę podróżniczą, Wydawnictwo Czarne i Dwie Siostry, sushi, kino i muzykę. Interesuję się historią i kulturą państw byłej Jugosławii, a w szczególności obecnym tam zjawiskiem jugonostalgii. Naukowo zajmuje mnie językoznawstwo, zwłaszcza socjolingwistyka. Jestem nawiedzona na punkcie poprawności językowej.

Kocham Bałkany, ale – jak to mówią – każdy związek potrzebuje czasem trochę świeżości. Na blogu, w zakładce „Na walizkach”, znajdziesz nie tylko relacje z Bałkanów, ale także z innych zakątków świata.