Chorwacja / Na widelcu

Moja ulubiona kawiarnia w Szybeniku: YUM Pastry Shop

  • 20 grudnia 2019

Jest wiele powodów, za które kocham Szybenik. Jednym z nich jest bez wątpienia YUM Pastry Shop! Pierwszy raz trafiłam tu w lutym 2019 roku i od tego czasu,  zawsze kiedy jestem w Szybeniku, obowiązkowo zahaczam o tę kawiarnię, żeby sprawdzić, nowe sezonowe cuda. Nie przesadzam z tymi cudami, bowiem YUM specjalizuje się w artystycznych tortach i ciastkach. Nie ma stałej oferty, ciastka się zmieniają razem z porami roku, więc jeśli wcześniej upatrzycie sobie coś na ich fanpage’u na Facebooku czy Instagramie, radzę się pospieszyć! ;-)

YUM to połączenie tradycji z nowoczesnością. Niektóre ciasta mogą wyglądać nam znajomo, jednak są one odświeżone o nowe, wyszukane składniki. Przyznaję, nie raz musiałam sprawdzać w internecie, jak w ogóle wygląda to, co w danym momencie jadłam. Ciastka są tak piękne, że przy składaniu zamówienia dochodzimy do dylematu – kierować się wyglądem czy jednak składnikami. O tak, jeśli lubicie robić zdjęcia jedzenia to to jest miejsce stworzone dla Was! ;-) W YUM wypijecie też przepyszną kawę (również z mlekiem sojowym). Ja przychodzę tutaj na cafe latte, które trudno dostać w innych kawiarniach na wybrzeżu Chorwacji. Zazwyczaj są to niestety jakieś szalone wariacje…

Tak jak już wcześniej wspomniałam, ciasta zmieniają się wraz z porami roku czy bieżącymi świętami, jednak jednego ciastka można tu skosztować przez cały rok. Jest to Šibenska kapa, czyli ciastko wyglądem nawiązujące do regionalnego nakrycia głowy. Jak wygląda kapa z perspektywy cukiernika? Mus czekoladowy, galaretka pomarańczowa z kawałkami kandyzowanej pomarańczy i chrupiący krokant z migdałów… Koniecznie musicie spróbować!


INFORMACJE PRAKTYCZNE

Adres: ul. Božidara Petranovića 8, Šibenik

Godziny otwarcia: poniedziałek – sobota 8.00-21.00, niedziela 9.00-14.00

Brak komentarzy
Napisz odpowiedź